poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Fakty-Mity, czyli diety!

Każda kobieta ma na koncie setki wypróbowanych i tych jeszcze niesprawdzonych diet, bo oczywiście każda z Nas chce być piękna i czuć się dobrze we własnej skórze. Tylko jak z głową podejść do problemu dieta? Po pierwsze i najważniejsze coś takiego jak dieta-cud należy wrzucić do kosza z napisem MIT. Jeśli wydaje Wam się, że możecie schudnąć bez wysiłku to muszę Was zmartwić - jesteście w błędzie. W związku z tym, że sama mam na koncie kilka takich wpadek, przygotowałam dla Was rady, czyli jak odchudzać się zdrowo:
  1. Woda... Woda... Woda... Woda... Piękne słowo, prawda? Pokochaj je! Często bywa tak, że nadwaga jest spowodowana nie tyle tłuszczykiem, ile nadmiarem wody w tkankach. "Zalewając" organizm wodą wysyłasz mu jasny sygnał - koniec suszy, a on uwalnia wodę, którą zmagazynował na czarną godzinę. W efekcie - chudniesz!
  2. Jedz pięć razy dziennie! To bardzo proste, wystarczy jeść mniej, ale częściej. Postaw na regularne posiłki - co trzy godziny. 
  3. Owoce nie tuczą? Kolejny mit! Okazuje się, że owoce zawierają całe morze cukrów prostych, które stanowią źródło energii, ale także wpływają niekorzystnie na naszą wagę. Moja rada - jedz owoce, ale nie przesadzaj, więcej uwagi poświęć warzywom. 
  4. Pij zioła! Najlepiej herbatę z mniszka albo zieloną herbatę. Zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy i wspaniale nawadniają organizm. 
  5. Zrezygnuj z krowiego mleka. Jeśli nie jesteś dzieckiem unikaj tego przysmaku, mleko krowie powoduje wzdęcia. Postaw natomiast na mleko sojowe lub ryżowe. 
  6. Gotowi? Start! Sport to samo zdrowie. Ruszaj się, gdy tylko masz okazję. Oczywiście nie musisz od razu brać udziału w maratonie, ale na pewno istnieje sport, który od razu pokochasz. Nie jesteś miłośniczką biegania? To może basen, wypad na rower z przyjaciółką lub aerobik? Dla super leniwych - marsz, rób przynajmniej 10000 kroków dziennie. 

To wszystko na teraz. Jakieś pytania? Chętnie odpowiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki za dobre słowo. Na każdy komentarz odpowiadam.